AGENCJA ARTYSTYCZNA "PAPROCKA"
tel. 661 401046, tel. 697 740303
tel. 62 7861083, tel. 22 1881243
fax. 62 5903010
e-mail: biuro@paprocka.com.pl
e-mail: paprocka.koncerty@interia.pl

 

 


Galeria znani i lubiani
  • STASIEK WIELANEK
  • EDYTA GEPPERT
  • Gang Marcela
  • ANNA JURKSZTOWICZ
  • RUDI SCHUBERTH
  • Janusz Laskowski
  • Krystyna Giżowska
  • EWA BEM
  • Halina Frąckowiak
  • TRUBADURZY
Home Artyści Artyści znani i lubiani od lat Edyta Geppert

Edyta Geppert

Edyta Geppert - z całą pewnością bez zbytniej przesady można określić tą artystkę jako jedną z najbardziej wybitnych krajowych wokalistek. Artystka zanim jeszcze zdążyła wstąpić do Średniej Państwowej Szkoły Muzycznej imienia Fryderyka Chopina w Warszawie, występowała w Zespole Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". Jak mówi to sama piosenkarka śpiewa odkąd pamięta. Edyta Geppert pochodzi z bardzo umuzykalnionej rodziny, jej mama była z pochodzenia węgierką, i stąd pewnie zamiłowanie artystki do węgierskich czardaszy.
W 1984 roku piosenkarka została zauważona przez szeroką publiczność. Edyta Geppert zdobyła w tym czasie główną nagrodę we Wrocławiu na Przeglądzie Piosenki aktorskiej a także Grand Prix na dwudziestym pierwszym Festiwalu w Opolu. Na festiwalu Polskiej piosenki odnosiła również znaczące osiągnięcia w latach 1986 i 1995.Edyta Geppert jest pierwszą i jedyną polską wokalistką która trzykrotnie zdobywała główne nagrody na trzech festiwalach w Opolu. W roku 1984- "Jaka róża, taki cierń", w roku 1986- "Och, życie kocham cię nad życie", w roku 1995- "Idź swoją drogą".
Piosenkarka od 20 lat wykonuje z wielkim powodzeniem głównie utwory o charakterze dramatycznym, refleksyjnym,lirycznym i kabaretowym, ale także country hardrockowe, heavymetalowe czy rap.
Edyta Geppert jest artystką bardzo wszechstronną, posiada znakomite umiejętności muzyczne, można powiedzieć, iż jak mało kto potrafi zinterpretować tekst utworu.Wokalistka wykonuje oprócz spokojnej i nastrojowej muzyki także inne bardzo różnorodne utwory. Piosenki to dla Pani Edyty coś w rodzaju krótkiego wiersza wykonywanego do muzyki by móc go wykonywać przy okazji spotkań także biesiadnych z przyjaciółmi, przy stole, z ukochanym aby móc znieść nudę gdy jest się sytym i lepiej znosić biedę gdy żyje się w ubóstwie - cytat z francuskiego słownika muzycznego. Teksty które śpiewa wokalistka są tworzone przez takich artystów jak Agnieszka Osiecka, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Wojciech Młynarski, Bożena Ptak,  Marek Dagnan, Jerzy Ficowski a także inni. W okresie lat 1985-2000 z piosenkarką stale współdziałali: Henryk Alber - gitara, Tomasz Bajerski - piano. W chwili obecnej współpracują z artystką: Jerzy Szarecki - trąbka, Krzysztof Herdzin/Piotr Matuszczyk - piano a także zespół Kroke.  Na każdym występie, w czasie koncertów, recitali Edyta Geppert spotyka się ze szczególnie wiernymi fanami jej osoby i talentu artystycznego.

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości