AGENCJA ARTYSTYCZNA "PAPROCKA"

tel. 661 401 046,tel. 697 740 303

e-mail: paprocka.koncerty@interia.pl

 

 


Galeria znani i lubiani
  • ANNA JURKSZTOWICZ
  • Krystyna Giżowska
  • RUDI SCHUBERTH
  • STASIEK WIELANEK
  • EDYTA GEPPERT
  • ANDRZEJ CIERNIEWSKI
  • Halina Frąckowiak
  • EWA BEM
  • Jerzy Połomski
  • Janusz Laskowski
Home Artyści Artyści znani i lubiani od lat Jacek Borkowski

Jacek Borkowski

 


Jacek Borkowski - artysta polskiej sceny teatralnej, aktor filmowy i telewizyjny, piosenkarz, prowadzący, urodził się 16 kwietnia 1959 roku w stolicy naszego kraju. Jego droga edukacji wiodła przez XIII Liceum Ogólnokształcące w Warszawie oraz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Artysta otrzymał nagrodę na zielonogórskim FPR. Przez szereg lat artysta występował w warszawskim Teatrze Ateneum.  Podczas tego okresu był twórcą licznych wbijających się w pamięć niedających się zatrzeć kreacji w między innymi w przedstawieniach : "Pornografia " (Witold Gombrowicz ), "Zemsta " (Aleksander Fredro ), "Wiśniowy Sad " (Anton Czechow ). Dzięki podjęciu owocnej współpracy z W.Młynarskim powstały takie przedstawienia jak "Wysocki ", "Brel ", "Tuwim ", oraz przedstawieniem kabaretowym "Hemar " które stało się przebojem. Udział artysty w wielu audycjach emitowanych w telewizji, występy w teatrze telewizji, gra w bardzo popularnych serialach ("Klan " - w którym wcielił się w Piotra Rafalskiego, "Matki żony i kochanki " - zagrał postać Jakuba Reuta ), to wszystko sprawiło, iż artysta stał się dobrze znany szerokiej publiczności.
Jacek Borkowski sprawdza się również znakomicie również w roli prowadzącego różnego rodzaju występy, konkursy, gale. Wiele razy zajmował się między innymi prowadzeniem finałów Miss Polonii, Balów Mistrzów Sportowych, Tele Kamer. Formą występów najbardziej ulubioną przez artystę są programy kabaretowe, występy recitalowe w których może bezpośrednio nawiązać relację z widzami. Warunki głosowe posiadane przez artystę predestynują go do wykonywania rozbudowanego repertuaru muzycznego.
Filmografia aktora:
"Wakacje "(1977 ), "Dom " (1980 ), "Przypadek " (1981 ), "Umarłem, aby żyć " (1984 ), "Misja specjalna "(1987 ), "Urodzony po raz trzeci " - (1989 ), "Matki, żony i kochanki " (1995 ), "Klan " (serial od 1997r. ), "Matki, żony i kochanki II " (1998 ), "Całe zdanie nieboszczyka " (Szto skazał pokojnik 1999), "Twarze i maski " (2000 ), "Na Wspólnej " ( 2008-2009 ), "Ojciec Mateusz " (2008 ).

 

Repertuar:

1. Jacek Borkowski w repertuarze Franka Sinatry. Ponad 20 najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek Franka Sinatry w tłumaczeniu Jacka Wasilewskiego: Something stupid, Come Fly with me, New York czy Strangers in the night to tylko niektóre szlagiery, które można usłyszeć. Subtelna nuta romantyzmu, smak i klasa w najlepszym wydaniu, niezapomniany klimat nowojorskich klubów lat 40.

2. Jacek Borkowski w repertuarze piosenek FRANCUSKICH Charlesa Aznawoura, Gilberta Becaud, Barry Manylowa i Nat King Cola


3. Program kabaretowy połączony z repertuarem 1 i 2

4. Jacek Borkowski w duecie z Ewą Kuklińską
Program artystyczny złożony z części kabaretowej i recitalu światowych przebojów między innymi: Franka Sinatry, Madonny, Jenifer Lopez i innych.

5. Jacek Borkowski w duecie z Januszem Tylmanem
Program artystyczny złożony z części kabaretowej i recitalu piosenek mistrzów polskiej muzyki lat 20. i 30. Publiczność ma okazję przypomnieć sobie takie utwory jak: Daruj mi noc, Nic o Tobie nie wiem, Nie kochać w taką noc, czy Mona Lisa.


5. Miłość to cały świat – Jacek Borkowski w repertuarze Aleksandra Żabczyńskiego
Program artystyczny z nowej płyty Jacka Borkowskiego z piosenkami Aleksandra Żabczyńskiego m.in. Może Ty będziesz mą królewną, Nic o Tobie nie wiem, Szczęście powie mi good bye, Miłość to cały świat, Już nie mogę dłużej kryć.

6. Warszawskie piosenki
Jacek Borkowski w repertuarze piosenek przedwojennej Warszawy. Publiczność ma okazję przypomnieć sobie takie utwory jak: Czerwony Autobus, Na Francuskiej, Walczyk Warszawy czy Małe Mieszkanko na Mariensztacie.

7. Seks grupowy czyli Psychoterapia- spektakl
Spektakl kabaretowy, bo tak należy nazwać tę formę przedstawienia jest spotkaniem terapeuty - Jacka Borkowskiego, z pacjentem - Adamem Marjańskim. Zadaniem lekarza jest odblokowanie i uzdrowienie swojego klienta w sferze seksu za pomocą niekonwencjonalnych metod. Seks staje się pretekstem do dalszych, głębszych rozmów. W przedstawieniu tym dużą rolę odgrywa publiczność. Jest ona włączona do czynnego udziału w spektaklu. Zadaniem aktorów jest odblokowanie widzów i zachęcenie ich do interaktywnego uczestnictwa.

8. Jacek Borkowski – konferansjer
Jacek Borkowski to również świetny gospodarz wieczoru, konferansjer. Na estradzie pracuje już ponad 30 lat. Prowadził wiele imprez i gal, m.in. Tele Kamery, Wybory Miss Polonia i wiele, wiele innych.

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości