AGENCJA ARTYSTYCZNA "PAPROCKA"

tel. 661 401 046,tel. 697 740 303

e-mail: paprocka.koncerty@interia.pl

 

 


Galeria znani i lubiani
  • Janusz Laskowski
  • STASIEK WIELANEK
  • EWA BEM
  • TRUBADURZY
  • RUDI SCHUBERTH
  • KRZYSZTOF KRAWCZYK
  • Jerzy Połomski
  • ANDRZEJ CIERNIEWSKI
  • Halina Frąckowiak
  • DAREK NOWICKI
Home Artyści Artyści znani i lubiani od lat ALICJA MAJEWSKA

ALICJA MAJEWSKA

 

 

 

 

Alicja Majewska – wyjątkowa artystka, jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek.

 

Wylansowała szereg niezapomnianych szlagierów m.in. "Odkryjemy miłość nieznaną ", "Jeszcze się ten żagiel bieli ", "Być kobietą ", "To nie sztuka wybudować dom " . Utwory te również dzisiaj rozbudzają zmysły, wzbudzają pozytywne emocje. Koncerty Alicji Majewskiej dzięki jej wysokiemu kunsztowi artystycznemu, pasji, naturalnej wrodzonej zdolności przekazywania pozytywnych ciepłych emocji, zachwycają, wzruszają dostarczając autentycznych doświadczeń artystycznych i na długo pozostają w pamięci widza.
Artystka słynie także z niepowtarzalnych wykonań pieśni religijnych, które ukazywały się w formie albumów czy recitali telewizyjnych. Alicja Majewska stale koncertuje z wybitnym pianistą zarazem znakomitym kompozytorem Włodzimierzem Korczem (muzyka filmowa, oratoria, muzyka teatralna ).

 

Panią Alicję śpiewu uczyła prawdziwa legenda Olga Łada. W czasach amatorskich współpracował z artystką Henryk Rzeźniczak (pani Ala występowała w grupie pana Rzeźniczaka ). W okresie swoich studiów indywidualnie oraz wspólnie z Anną Pietrzak występowała w Czarnym kocie. Jej pierwszym premierowym występem był udział w kwalifikacjach do FPR w Zielonej Górze w roku 1968.
W okresie lat  1971-  1974 współtworzyła zespół Partita. Kariera solowa Alicji Majewskiej rozpoczęła się w roku 1974. Do roku 1977 współdziałała w Teatrze na Targówku. Występowała w bardzo licznych koncertach w naszym kraju a także poza jego granicami w takich państwach jak: Zachodnie i Wschodnie Niemcy, Stany Zjednoczone Ameryki, Canada, Australia, Austria, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, Szwecja, Rumunia, występowała także w krajach azjatyckich. Alicja Majewska zdobyła wiele laurów i zaszczytów na różnego rodzaju festiwalach w kraju i za granicą m.in. piosenka " "Bywają takie dni " zdobyła nagrodę Ministerstwa Kultury i sportu podczas Krajowego festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w roku 1975, piosenka "Jeszcze tam się żagiel bieli " otrzymała drugie miejsce na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole'80, utwór "Dla nowej miłości " został wyróżniony na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole'85, również wyróżnienie zdobyła piosenka "Odkryjemy miłość nieznaną " na festiwalu w Opolu w roku 1986, z kolei "Marsz samotnych serc " otrzymała drugą nagrodę na KFPP w Opolu w roku 1987. Alicja Majewska została laureatką "Gwoździa sezonu " w roku 1978 za audycję sceniczną "Bardzo przyjemny wieczór ". Piosenkarka znalazła także uznanie w oczach zagranicznych jurorów zdobywając Grand Prix na festiwalach w Rostocku 1980 (NRD ), oraz w Hawanie na Kubie. Alicja Majewska została także uhonorowana specjalną nagrodą przez Komitet Organizacyjny w roku 1989 w Opolu.  Alicja Majewska została nagrodzona również medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis ". Oprócz tego artystka brała udział w różnego rodzaju audycjach emitowanych w telewizji w recitalach np: "Ala ma kota ", "Nie tylko... A.Majewska ", "Nareszcie... A.Majewska ", "Dopóki śpiewam ", "Na pierwszy znak ".